מהי קינגסטון?

Home_01

1. מהי שיטת קינגסטון?

שיטת קינגסטון היא דרך חיים הוליסטית, שעיקרה תזונה טבעית הממקמת במרכז את מודעותו ואחריותו של האדם לאורח חייו ולבריאותו.
שיטת קינגסטון יצרה זרם בנטורופתיה המאפשר חיים טבעיים, פשוטים, מאוזנים וקלים ליישום, והטביעה חותם בתולדות הריפוי הטבעי.

השיטה התבססה על ההבנה הפשוטה כי לגוף האדם יש כוחות ריפוי טבעי, ואם מספקים לו את התנאים האופטימאליים ברמה הפיזית, המנטאלית והרגשית - אין מקום להתפתחות מחלה.
המרכז לריפוי טבעי בשם קינגסטון קליניק הוקם בסקוטלנד בשנת 1919 על ידי ד"ר ג"ס תומפסון, וכלל בית ספר וקליניקה ששכנו בארמון יפהפה בפרבריה המערביים של אדינבורו.
במרכז זה לימדו את עקרונות הריפוי הטבעי ויישמו את הידע על המטופלים הרבים שנהרו אליו בחיפוש אחר מרפא אמיתי למחלותיהם.
פילוסופיית הריפוי הטבעי נשענת על ידע קדום, אך קיבלה אישור והוכחה באמצעות מחקר נרחב וניסיון קליני עשיר הנמשך על פני  כמה דורות.
קינגסטון קליניק סגרה את שעריה בשנת 1987 והותירה אחריה תורה שעודנה חיה בארץ ובעולם.

2. מה ייחודה של שיטת קינגסטון, ובמה היא נעזרת לריפוי?

"המזון הוא התרופה", ולכן זהו האמצעי העיקרי לריפוי טבעי על פי שיטת קינגסטון. התהליך מחולק לשני חלקים: בחלק הראשון והקצר שנקרא "תקופת הניקוי" המזון עשיר בערכים, אך פשוט בהרכבו, ומטרתו להשיג הקלה לכל מערכות הגוף ולגרום לשחרור הפסולת מהרקמות.

בחלק השני שלאחר "הניקוי" אורח החיים מאפשר גם אכילת דגים ובשר בכמויות מדודות, ובזה הוא מאוזן וגמיש ומקל על ההתמדה בדרך.  
מלבד התזונה אנו מעודדים הקשבה לצורכי הגוף והנפש ונעזרים בכוחות המרפאים של הטבע: קרני השמש, אוויר צח, טיפולי מים פשוטים, עיסויים וטיפולי גוף תומכים אחרים. ולהבדיל משיטות אחרות - איננו משתמשים לא בתרופות, לא בצמחי מרפא, לא בהומיאופתיה ודיקור ולא באביזרים או בטכנולוגיות פולשניות.

3. מהם יתרונות החיים והריפוי על פי שיטת קינגסטון?

החיים על פי שיטה קינגסטון מלווים בתחושת חיוניות, בהירות וריכוז. משקל הגוף הרצוי מושג ללא מאמץ, ללא ספירת קלוריות וללא הרגשת רעב. הדרך פשוטה ליישום, מעוררת למודעות ומגינה מפני נזקי המזון המעובד ואורח החיים המערבי.
הארוחות קלות לעיכול, משביעות ועשירות בערכים תזונתיים.
איכות המזון מקדמת אפשרות של חיים ללא תרופות.
סימפטומים כמו תשישות ועייפות הופכים לנחלת העבר.
בעיות מחזור, נפיחות ותחושת כובד, מצבי רוח ודיכאון חולפים להם.
מראה העור משתפר, והחיים נעשים פעילים, יצירתיים והרמוניים יותר.

4. למי השיטה יכולה לעזור?

השיטה עוזרת לבעלי משקל להיפטר בקלות וביעילות ממשקל עודף. היא עוזרת לבריאים לשמור על בריאותם גם בעתיד, ולחולים - לשפר את מצבם עד להחלמה.
שיטת קינגסטון מסייעת במגוון רחב של מחלות: דלקות פרקים, לחץ דם, כולסטרול גבוה, מיגרנות, סרטן, סוכרת, בעיות עור מחלות מעיים, אלרגיות נשימה ועור, אסטמה ומחלות אוטואימוניות.

* במקרי מחלה קשים מאוד, גם אם השיטה איננה מרפאה, היא מאפשרת איכות חיים טובה יותר.

למכתבים וסיפורי החלמה

5. מה זה אומר לחיות על פי שיטת קינגסטון?

* לקבל אחריות אישית ואמיתית על אורח החיים.
* לעבור לתזונה טבעית, נטולת כימיקלים, ומעוררים.
* לאכול אוכל מבושל באופן נכון.
* ללכת הליכה נמרצת באוויר הצח כשגרה יומית.
* להקפיד על שנת לילה איכותית.
* להקשיב לצרכים של הגוף ושל הנפש.
* לתמוך בגוף בטיפולי מים ביתיים פשוטים.

6. מה הקשר בין תזונה ואורח חיים לבין מחלה - או בריאות?

המזון הוא הדלק לגופנו. הוא מניע, בונה ויוצר את איכות הדם והרקמות - ותומך במערכת החיסון. לפיכך המזון הוא השחקן הראשי ביצירת הבריאות.

מזון הוא צורך בסיסי, הכרח והנאה. סביב המזון התפתחו מסורות, תרבויות ואירועים חברתיים. התרבות שלנו הפכה את המזון לטעם החיים - אך בד בבד היא ממציאה ומייצרת מזונות הרחוקים מרחק רב מן הטבע ומאנינות הטעם.
אנחנו נעים על הרצף שבין מזון מהיר-הכנה ורווי-כימיקלים לבין בילוי "מפנק" במסעדות "גורמה". אל מול הנאות החושים אנו נוטים לשכוח את חשיבותו העליונה של  המזון ליצירת החיים ולשמירת הבריאות, חשיבות עליונה הממוקמת מעבר להנאה הרגעית (ואני נשבעת שאינני מפחיתה בערכה של הנאה זו).
מזונות דלי ערך - עשירים בשומן, נתרן וסוכר - כמו גם אוויר מזוהם וחיים רוויי מתח, אינם תומכים במערכת החיסון וזורעים בגוף את הזרעים להתפרצות מחלות.
תזונה טבעית הנאכלת מתוך מודעות, הימנעות מתרופות, הורדת לחצים ופעילות גופנית סדירה יאפשרו לגוף לחזור לבריאות וקלילות, לבהירות וחיוניות, ליצירתיות ושמחה.

7. המחלות השגרתיות - מועילות. הכיצד?

אסכולת קינגסטון מאמינה ביכולת המולדת של הגוף לתקן, לאזן ולהבריא.
לפיכך, "מחלות" שגרתיות כמו שפעת, נזלת, כאבי ראש, אלרגיות ודלקות משמשות כתהליכי ניקוי שהגוף נעזר בהם כדי לשחרר פסולת הנמצאת בדם וברקמות.
זהו המאמץ העליון שהגוף עושה לשמירה על איזון פנימי ולהשגת בריאות מחודשת.
בניגוד לתפיסה זו, הרגילה אותנו הרפואה הרווחת להאמין שאלו הן מחלות שיש בהן סיכון, ולכן היא מציעה "בריאות" מתוך בקבוקי תרופות.
הניסיון לדכא מחלה שכזאת בעזרת תרופות לא רק שאינו מרפא את הסיבות לקיומה, אלא משבש ומעכב את תהליכי הריפוי הטבעיים, מרעיל את הגוף ומסכן את הבריאות העתידית.
שיטת קינגסטון - להבדיל משיטות אחרות - איננה מדכאת "מחלות"  בעזרת תרופות, או צמחי מרפא, גם לא בהומיאופתיה ודיקור או באביזרים וטכנולוגיות פולשניות.

8. מה דרוש כדי לעשות את השינוי?

קבלת אחריות אישית אמיתית, רצון והחלטה פנימית להשיג בריאות טובה יותר, כמו גם הכרה בעובדה כי שינוי הרגלים ואורח חיים הוא תהליך, שעל מנת להצליח בו צריך לגייס  נכונות ואורך רוח, עד להבנת הרעיון והטמעת ההרגלים החדשים.

9. איך שיטת קינגסטון עזרה לי?

בשנת 1990 חליתי במחלת כליות אוטואימונית הנחשבת למחלה כרונית. במהלך שנה תמימה ניסיתי כמה שיטות אלטרנטיביות, עד שהגעתי לשיטת קינגסטון. תהליך הריפוי בעזרת השיטה ארך חודשיים וחצי ועד היום אני בריאה ללא סימני מחלה

הסיפור המלא

10. איך מתחילים?

מחליטים...

רוצים להתקדם ולדעת למי מיועד היעוץ?

כמה זמן נערכת הפגישה?
ומה עושים בה?

לחצו כאן לייעוץ אישי

ונצא לדרך...

לראש העמוד
פיתוח: Webguy פיתוח אתרי אינטרנט עיצוב: סטודיו פזית ויוחאי תודות נוספות